Eğitimlerimiz - Çello Dersi̇


Çello Dersi̇

Çello Kursu İstanbul

Çello kursu almak istiyorum. Çello çalmak zor mu? Çello öğrenmek ne kadar zaman alır? Çocuklar için çello dersi var mı? Çello kursu başlangıç yaşı kaçtır? Çello kursu İstanbul‘da nerelerde var? Çello kursu İstanbul Avrupa Yakası. İstanbul’da çello kursları fiyatları ne kadar? Çello kursu İstanbul, Taksim, Beyoğlu, Şişli, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Sarıyer.

Günümüzün popüler enstrümanları haline gelmesiyle çello, bir çok kişinin öğrenmek istediği enstrümanlardan biri oldu. Alanında uzman eğitmenlerimizin hazırladığı kişiye özel ders programlarıyla siz de kolayca çello öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılması muhtemel bazı sorulara cevap vermek istiyoruz.

Çello ve Çello Kursu Hakkında Temel Bilgiler

Çello nedir?

Çello, bas sesli bir yaylı çalgıdır. Orkestraların en değerli üyelerinden biridir. Bas sesli bu yaylı çalgı insan sesine en çok benzeyen çalgıdır. Eğitim boyunca fazlasıyla parmak çalışması yapılmalıdır.

Çello kursu almak için yaş sınırı var mıdır?

Hayır. Çello öğrenmek için üst yaş sınırı yoktur. Ancak sağlıklı bir eğitim için başlangıç yaşı 10 ve üzeri olmalıdır.

Çello kursu İstanbul nasıl işleniyor?

Çello dersleri haftada 1 ayda 4 saat olmak üzere birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. İsteyen öğrencilerimiz için haftada 2 ayda 8 saatlik programlarda hazırlayabiliyoruz. Derslerimizin tamamı özel ders olacak şekilde ayarlanmaktadır. Ancak grup dersi talep eden öğrencilerimiz için sınıf dersi de verilmektedir.

Çello çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim?

Disiplinli ve etkin bir çalışma temposuyla 3 aylık bir süre sonunda şarkı çalışmalarına başlanır. Bu sürecin uzayıp kısalması tamamen öğrencinin elindedir. Eğitmenlerin verdiği egzersizleri düzenli bir şekilde yaparsanız kısa sürede istediğiniz şarkıyı çalmaya başlarsınız.

Çello eğitiminin önemi nedir?

Diğer enstrümanlar gibi çello eğitimi de bireylerin kişisel gelişiminde önemli rol oynar. Beyni fonksiyonel kullanma, el ayak koordinasyonu gibi bir çok konuda bireyin kendini geliştirmesini sağlar. Unutmayın ki çello çalmak bir çok enstrümana göre daha gösterişlidir. Gerek harcanan emek gerekse eğitimin zorluğu sizi her zaman üst seviyeye taşıyacaktır.

Çello almadan da kursa gelebilir miyim?

Tabi ki. Çello eğitimine başlamadan önce bir süre için satın almanıza ihtiyacınız olmayacaktır. Sanat merkezimizde öğrencilerimiz için bulundurduğumuz çello ile ders alabilirsiniz. Egzersizlerinizi yapmak için istediğiniz zaman sanat merkezimize gelip çalışabilirsiniz. Ancak ilerleyen zamanlarda daha sağlıklı bir öğrenme süreci için bir çello satın almalısınız. Çünkü günlük düzenli egzersizlerin gelişiminize katkısı çok büyüktür.

Çello kursu İstanbul saatleri nasıl belirleniyor?

Çello kursu ders saatleri öğrenci/öğretmen iş/okul uygunluk durumuna göre ortak olarak belirlenmektedir. Sanat merkezimiz haftanın 7  günü 09:00-23:00 saatleri arasında açıktır.

 

EĞİTİMLERİMİZ

HERYAŞTAN HERKES İÇİN SANAT !