Eğitimlerimiz - Ukulele Dersi̇


Ukulele Dersi̇

Ukulele Dersi

Kökenleri çok eski tarihlere dayanan teknik temelleri bulunan bir enstrüman olmasına karşın, günümüzde popülerliği gitgide artan ve temel telli çalgıları eğitiminde aktif bir şekilde kullanılan ukulele, kurumumuzda her yaştan öğrenci için eğitimi verilen enstrümanlardandır. Ukulele; temel müzik teorisinin kolay biçimde öğrenildiği, taşıması kolay ve fiziksel olarak çalınmasında hiç kimse için engel bulunmayan, eğitim için en elverişli enstrümanlardandır. Ukulele dersi; bu yoğun biçimde talep görmektedir. Her ne kadar bir çocuk çalgısı gibi düşünüyor olsa da, günümüzde popüler şarkıların içerisinde kullanılıyor olması, onu bu klasmandan çıkarmış ve neredeyse gitar ile aynı kefede değerlendirilmesini sağlar hale gelmiştir. Müzik teorisi öğrenmek için diğer çalgıların eğitimleri; Ukulele dersi ile kıyaslandığında daha Komplike bir zeminde yer alır. Oysa ukulele, son derece basit ve karmaşık olmayan bir enstrüman olduğu için kolayca teori hakimiyetini de kazanmanızı sağlayacaktır.

 

Kimler Ukulele Dersi Alabilir?

Bildiğimiz gibi ukulele, herkesin çalabileceği bir enstrümandır ve bebek sayılabilecek yaşlardan yetişkinliğin herhangi bir dönemine kadar her yaş grubu için uygundur. Buna bağlı olarak, Ukulele dersi herkese verilebilen bir eğitimdir demek son derece doğru olacaktır. Biz kurumumuzda büyük küçük, genç yaşlı ve hatta okul öncesi çağlardaki çocuklar için Ukulele dersi verebilmekteyiz. Derslerimize, gruplar içerisinde katılabileceğiniz gibi, dilerseniz bireysel eğitimde talep edebilirsiniz. Bize yapacağınız başvurunun ardından size Uygun eğitim proje ödülünü hazırlayacak ve bir an önce eğitim almaya başlamanızı sağlayacağız.

  • Ukulele Dersi Ne Kadar Sürer?

    Akademik olarak tüm müzik eğitimi branşlarında olduğu gibi Ukulele dersi için de elbette belirlenmiş bir süre vardır. Ancak sanat eğitimlerinde belirlenmiş süreler herkes için aynı sonucu ortaya koymayabilir. Yani her ne kadar bir süre belirtilmiş olsa da, bu süre içerisinde yeterlilik ortaya çıkarmayabileceği gibi, belirlenen süreden çok önce sonuç elde edilebilmesi de söz konusu olabilir. Biz bu nedenle müzik eğitimlerinde herhangi bir süre sınırı gözetmiyoruz. Öğrencinin, eğitimlere dilediği süre zarfında katılabilmesi mümkün olacak özellikle bireysel derslerde herhangi bir süre söz konusu olmayacaktır. Ukulele dersi akademik programı hakkında bilgi almak üzere bize ulaşabilir, diğer detayları da öğrenerek bir an önce eğitimlere başlayabilirsiniz.

 

EĞİTİMLERİMİZ

HERYAŞTAN HERKES İÇİN SANAT !